ניהול נכסים מסחריים

נכסים מסחריים כוללים עסקים שונים ומגוונים- החל ממשרדי הייטק ועד מבני תעשייה, חנויות רשת גדולות או עסקים משפחתיים קטנים, עם שטחים שונים החל מ 50-10000 מ"ר. עם זאת מערכת היחסים בין בעל הנכס ובין המשכיר יכולה להיות מנוהלת נכון והכל אודות לבורג חשוב אחר במערכת- חברת ניהול נכסים.
 
בעוד ניהול של נכס מסחרי נראה פשוט – החוזה נכתב, הדייר נכנס לבית העסק ובעל הבית גובה את דמי השכירות מדי חודש - ישנם אינספור פרטים משפטיים, כספיים ואנושיים שצריך לנהל על בסיס קבוע. ניהול פיזי של הנכס לבדו, במיוחד במקרים בהם קיים אזור משותף גדול בבניין עם שוכרים רבים, יכלול כל דבר, החל משירותי הניקיון ועד לשמירה, תיקוני אינסטלציה, גינון, פינוי אשפה ומערכות אש. מנהל הנכס, מלווה באנשי שירות רבים, הן קבועים בבניין והן עובדי חוץ, ממונה על שמירת השקעת הנדל"ן של בעל הבית, תוך שמירת סביבה נטולת בעיות לדייר בהן יוכל להפעיל את העסק שלו. 
 
כל השירותים הללו, כמובן, באים עם מחיר, בצורה של עלויות התפעול, אשר משולמים בדרך כלל על ידי רוב הדיירים כתוספת תשלום על תשלומי השכירות החודשיים שלהם. דמי ניהול נכסים מהווה גם חלק של העלויות האלה, אז למרות שהמשכיר שוכר את מנהל הנכס, ניתן לטעון כי הדיירים צריכים לשלם עבור ניהול הטוב ביותר שהם יכולים להרשות לעצמם. 
 
הנהלה פיזית של המבנה הוא רק חלק קטן של השירותים הניתנים בדרך כלל על ידי חברת הניהול- גביית שכר דירה, ניהול החכירה, יחסי הדיירים, התאמת תקני הבניין לתקנות הבטיחות העירוני, הבטחת ביטוח הולם, דיווח פיננסי שוטף לבעל הבית, הגשת מס, הערכת נדל"ן שנתית לנכס ותשלום קבוע של מזומנים לבעל הבניין הם כמה אלמנטים נוספים של ניהול נכסים מסחריים. מנהל נכס ממולח, פועל כמתווך בין השוכר למשכיר ויכול לשפר באופן משמעותי את ההתקשרות בין שני הצדדים. בעל העסק יוכל להפעיל את העסק שלו בצורה יעילה יותר, ובעל הנכס יכול לממש החזר על השקעה שלו עם מעורבות ישירה מינימאלית ופיקוח מינימאלי. 
 
לסיכום, חברת ניהול נכסים וכן שירותי אחזקת מבנים הינה אמצעי חשוב ביותר להצלחת הנכס כהשקעה נדל"נית וכמרכז עסקים, ולכן חשוב מאוד לבחור חברת ניהול אשר נותנת את כל השירותים, וידועה כחברה איכותית ומצליחה.