אחזקת בניינים - רקע כללי

שירותי אחזקת בניינים ומבנים הם שירות ייעודי ומקצועי המתוכנן באופן מוחלט למבני נדלן מסחרי או עסקי בענף ומהווים לרוב שירות במסגרת שירותי ניהול נכסים מקצועי. 
 
חברה המספקת אחזקת בניינים ומבנים כוללת לרוב את השירותים הבאים, חלקם או נוספים להם: 
 
• טיפול בתקלות ע"י אנשי מקצוע מוסמכים 
• שירותי מודיעין וקבלה 
• שירותי אבטחה ושמירה, לרבות שמירה 24/7 ומצלמות במעגל סגור 
• שירותי ניקיון פנים, חצרנות, פינוי פסולת בניין וגינון 
• ביקורת מערכות חרום ובקרה
• התקנת מערכות לחסכון בחשמל, מים ועוד. 
 
המשותף למכלול השירותים במסגרת אחזקת בניינים ומבנים היא הארגון, התאום והניהול של כלל החברות הקבלניות (שמירה, ניקיון, אנשי מקצוע וכו'), תוך הקפדה ושימת דגש על חברות מקצועיות, ותיקות בתחומן, עם מוניטין וצוות עובדים איכותי. 
 
ניהול בניינים וכן אחזקת בניינים הם הכרח המציאות כיוון שאף בניין מסחרי או מבנה לא יכול להתנהל לאורך זמן ללא ניהול ומעקב שוטפים. אחזקת בניינים הוא תחום קריטי במיוחד וזאת כיוון שאחזקת הנכס דואגת לאתר, לטפל ולעקוב אחר תקלות במבנה ובתשתיותיו וכן לבצע ביקורות של בטיחות, ניקיון ותחזוקה שחיוניים למניעת תקלות ושימור ערך הנכס ברמה המקסימאלית ביותר. אי טיפול של כל אחד מהגורמים מובילים להזנחה, ובסופו של דבר עלולה להוביל לפגיעה בתשתיות המבנה ולגרום לירידה משמעותית בערך הנכס. 
 
ניהול מבנים נכון ובכלל זה, טיפול בכל גורמי אחזקת בניינים ומבנים מאפשר שליטה מלאה ומעקב אחר הוצאות הנכס והכנסותיו, ביקורת והתאמה של הנכס לשוק הנדלן המקומי ע"י ניתוח ההיבטים השונים וכן תאום בין כלל הגורמים הקשורים באופן מלא ומקצועי. 
 
הידע והניסיון בתחום הנדלן העסקי והמסחרי הוא כלי מפתח לניהול נכסים וכן אחזקת בניינים ומבנים המוביל להצלחה. חבת נת"מ ניהול נכסים פועלת בשוק הנדלן למעלה מ27 שנים ומנהלת כ-700,000 מ"ר של נדלן מסחרי עסקי ותעשייתי. לחץ כאן לצפייה בגלריית נכסים מנוהלים.